bekarlar için ev boyama rehberi

interior-painting

görüldüğü gibi 4 gündürv yazamıyorum ama naapalım macera ancak bugün bitebildi bende bir rehber hazırlayıp bekarları ve öğrencileri boya yapmaya karşı uyarayım istedim.neden derseniz herhalde başınıza gelebilecek tüm terslikleri yaşadıkta ondan.

 1. bulduğunuz boyacıda (eğer boyacıya boyatacaksanız) çok ucuza kaçmayın mutlaka mundara kaçar veya anlaşsanız dahi mutlaka evi ve istediğiniz şeyleri gösterin sonradan cayabiliyorlar … (yşanmıştır)
 2. yedekte elinizin altında mutlaka bir boyacı bulunsun..
 3. boya yapacağınız ev dolu ise önceden planınızı yapın son gün evi toparlarım demeyin ylan oluyor.
 4. elinizin altında mutlaka bir kağıtçıdan alabileceğiniz (kağıtçılarda daha ucuz oluyor) naylon olsun ince işçilik için ise gazete şart.
 5. geniş uçlu spatula ve iki kilo alçıda bulundurun kabaran yerleri kazımak ve doldurmak için ( bekar adamsın zımpara gibi ayrıntıya gerek yok 🙂 )
 6. ortalama 10m2 ye bir galon ( boyacılar galon hesabı yapıyormuş onuda öğrendik) boya bulundurun
 7. boyayı hafif koyu ayran kıvamında sulandırın en güzel tarif  bu diğerleri yalan
 8. kalteli bir rulonuz olsun, rulo sapı ve rulo sürtme tableti(adını bilmiyorum)  vede 3 boyunda bir kesme yani tavan ve yerleri boyayabileceğiniz fırçanız olsun
 9. her odaya en az iki kat boya atın
 10. ev boyama en güzel arkadaşlarla olur en az iki arkadaş tedarik edin boya sırasında. bir işe yaramasalarda en azından geyik yaparlar oraya buraya giderler  🙂
 11. eğer ilk iki adımda sakata gelirseniz benim gibi 3 günde anca evi boyarsınız oda kör topal bide ev batar…

ritadecorators

odamın şu anki rengi işte buradaki yeşil renk


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın